Facebook Pixel

TK Miednicy

Wybierz datę badania
SKU
777777
Zaznacz wymaganą zgodę
Zaznacz wymaganą zgodę

Tomografia komputerowa miednicy małej służy do oceny znajdujących się tu struktur anatomicznych, szczególnie: w przebiegu procesów nowotworowych, węzłów chłonnych miednicznych, rozległości nacieków nowotworowych narządów rodnych przed planowanym zabiegiem operacyjnym lub naświetlaniami.

Opis badania

Badanie tomografii komputerowej miednicy polega na wykonaniu kilku zdjęć przy wykorzystaniu promieniowania rentgenowskiego.

Ten zabieg wymaga odpowiedniego przygotowania.
Jak przygotować się do badania?
Na 6 godzin przed badaniem należy pozostać na czczo(można pić niegazowaną wodę). W wypadku badania ze środkiem kontrastującym konieczne jest posiadanie wyniku poziomu kreatyniny (nie starszego niż 30 dni, a w przypadku występujących chorób nerek – nie starszego niż 7 dni). Osoby, które przyjmują na stałe leki powinny je zażyć tak jak zwykle. Wyjątek stanowią Pacjenci chorzy na cukrzycę.
Dane techniczne badania
Aparat 16-rzędowy
Busko Zdrój ul. Bohaterów Warszawy 67
0
(0 opinie)
Regulamin placówki
Realizacja usługi przez portal
Cenomed.pl nie jest bezpośrednim wykonawca usług. Pomagamy Ci skontaktować się oraz zarezerwować wizyty w najlepszych placówkach.

Po zarezerwowaniu wizyty dalej odpowiadamy za kontakt z placówką i wciąż w nim uczestniczymy.

Badanie tomografii komputerowej miednicy polega na wykonaniu kilku zdjęć przy wykorzystaniu promieniowania rentgenowskiego.

Więcej informacji
Ikona /i/c/icony-05_12.png
© 2021 Cenomed. All rights reserved.