Poradnik

Czy rezonans magnetyczny boli?

rezonans magnetyczny12-12-2018
Rezonans magnetyczny to badanie obrazowe wykorzystujące silne pole magnetyczne. Wielu pacjentów boi się tego badania i związanego z nim bólu. Czy słusznie?

zobacz więcej »

Rezonans głowy a makijaż

makijaż06-09-2018
Rezonans magnetyczny to badanie obrazowe wykorzystujące silne pole magnetyczne. Czy w przypadku badania głowy, można mieć makijaż?

zobacz więcej »

Czy można wykonać rezonans magnetyczny z aparatem ortodontycznym?

aparat na zęby09-08-2018
Rezonansu magnetycznego, ze względu na silne pole magnetyczne, nie można wykonywać w przypadku metalowych części znajdujących się w organizmie, takich jak implanty czy rozrusznik serca. A co w przypadku stałego aparatu na zęby?

zobacz więcej »

Gdzie zrobić rezonans magnetyczny w Wielkopolsce?

poznań14-05-2018
W województwie wielkopolskim można zrobić prywatnie rezonans magnetyczny w kilku miastach: w Poznaniu, Wrześni, Kaliszu i Pile.

zobacz więcej »

Gdzie zrobić rezonans magnetyczny w pomorskim?

gdańsk09-05-2018
W województwie pomorskim można szybko zrobić rezonans magnetyczny w kilkunastu prywatnych ośrodkach medycznych. Znajdują się nie tylko w Trójmieście, ale również m.in. w Tczewie, Kościerzynie i Wejherowie.

zobacz więcej »

Gdzie zrobić rezonans magnetyczny na Podlasiu?

podlasie06-05-2018
W województwie podlaskim znajduje się kilka placówek medycznych, w których można prywatnie zrobić rezonans magnetyczny. Najwięcej opcji mają mieszkańcy Białegostoku i okolic, ale osoby zamieszkujące rejony okolic Suwałk i Augustowa również mogą wykonać badanie w pobliżu miejsca zamieszkania.

zobacz więcej »

Gdzie zrobić rezonans magnetyczny na Podkarpaciu?

rzeszów, podkarpacie25-04-2018
W województwie podkarpackim znajduje się kilka placówek medycznych, w których można prywatnie i bez kolejek zrobić rezonans magnetyczny. Największy wybór jest oczywiście w stolicy Podkarpacia – Rzeszowie.

zobacz więcej »

Na czym polega i jak przebiega badanie metodą rezonansu magnetycznego?

skaner do rezonansu magnetycznego23-03-2018
Badanie rezonansem magnetycznym (MRI) to obecnie jedna z najnowocześniejszych i bardzo precyzyjnych metod badawczych pozwalająca na dokładne zobrazowanie przekroju narządów wewnętrznych człowieka we wszystkich możliwych płaszczyznach.

zobacz więcej »

Dlaczego rezonans magnetyczny hałasuje?

rezonans magnetyczny06-03-2018
Badanie MRI często wiąże się z dużym hałasem, który niepokoi pacjentów i czasem wzmaga lęk przed badaniem. Dlaczego urządzenia do rezonansu magnetycznego wydają takie dźwięki i czy można tego uniknąć?

zobacz więcej »

Jak leczyć chorobę wieńcową serca? Diagnostyka i leczenie

ilustracja serca13-02-2018
W ostatnim czasie styl naszego życia diametralnie się zmienił. Coraz więcej osób spożywa niezdrowe produkty, jak również bardzo łatwo ulega różnorodnym nałogom. Tym samym coraz częściej jesteśmy otyli.

zobacz więcej »