17-07-2018

Gdzie zrobić tomografię komputerową głowy?

tomografia głowyBadanie TK głowy znajduje się w ofercie wielu placówek medycznych. Jest to najczęściej wykonywane badanie tą metodą. Ze względu na długi czas oczekiwania na NFZ, wielu pacjentów decyduje się na skorzystanie z oferty prywatnej.

Prywatnie tomografię głowy oferuje m.in. kilkanaście ośrodków w Warszawie. Wśród nich znajduje się placówka Radiologica na Woli, gdzie tomografię bez kontrastu można zrobić już za 200 zł a z kontrastem w cenie 300 zł.

Niedaleko Warszawy badanie TK głowy można wykonać prywatnie m.in. w Otwocku, Legionowie, a także w Piasecznie, gdzie cena diagnostyki bez środka kontrastowego wynosi 200 zł.

Tomografię komputerową głowy można zrobić we wszystkich dużych miastach, takich jak Kraków, Wrocław, Szczecin, Poznań czy Gdańsk. We Wrocławiu na uwagę zasługują trzy placówki sieci Affidea – przy ul. Grabiszyńskiej, przy Traugutta i przy Ołbińskiej, które mogą pochwalić się dużym doświadczeniem oraz pracownia Skanmex, która dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostycznym. Ceny prywatnej tomografii komputerowej głowy w Gdańsku mieszczą się w zakresie 220 - 405 zł.

Affidea ma swoje placówki także w Gdańsku – przy ul. Nowe Ogrody (największy ośrodek Affidei w Polsce), przy ul. Powstańców Warszawskich, w szpitalu Copernicus oraz przy ul. Kilińskiego, w Galerii Metropolia. Cena usługi wynosi tam 275 zł bez środka kontrastowego i 405 zł z kontrastem. W tym samym mieście znajduje się pracownia Remed+Lectus, która wyposażona jest w nowoczesny skaner do tomografii komputerowej, posiadający system obniżenia dawki promieniowania.

Pacjenci, którzy potrzebują diagnostyki neurologicznej, onkologicznej czy pourazowej metodą tomografii komputerowej nie muszą jednak wybierać się do największych miast. Badanie głowy można też zrobić w mniejszych miejscowościach. Przykładem jest Tczew, w którym prywatny ośrodek Affidei oferuje tomografię głowy w cenie 250 zł.

W województwie warmińsko-mazurskim badanie CT głowy oferują dwie placówki Affidei w Olsztynie, a na Podlasiu diagnostykę tą metodą można zrobić w Choroszczy koło Białegostoku. W województwie dolnośląskim dobrze wyposażone ośrodki znajdują się w Legnicy i Wałbrzychu. Ponadto, tomografię głowy można zrobić w Skarżysku-Kamiennej, Kielcach, Włoszczowej i Busku-Zdroju. Polecana placówka mieści się też w Rzeszowie – ośrodek sieci Affidea dysponuje sprzętem, który pozwala na redukcję poziomu promieniowania jonizującego.