14-05-2018

Gdzie zrobić rezonans magnetyczny w Wielkopolsce?

poznańW województwie wielkopolskim można zrobić prywatnie rezonans magnetyczny w kilku miastach: w Poznaniu, Wrześni, Kaliszu i Pile.

W Poznaniu mieści się Wielkopolskie Centrum Medyczne Affidea, wyposażone w nowoczesny sprzęt. Placówka oferuje nie tylko standardowe badania, takie jak rezonans kręgosłupa, głowy czy klatki piersiowej, ale również zaawansowane, przeprowadzane tylko w nielicznych ośrodkach w kraju (np. RM Flebografia żył kończyn dolnych, RM prostaty, RM pęcherza).

W tym samym mieście badanie MRI oferuje Centrum Medyczne neoMedica, w którym można prywatnie zrobić m.in. rezonans stawu kolanowego albo biodrowego, rezonans jamy brzusznej.

Profesjonalna placówka medyczna oferująca rezonans magnetyczny znajduje się też we Wrześni. Ośrodek Wizja V przeprowadza badanie MR w cenach od 400 zł i ma w swojej ofercie szeroki zakres usług.

W południowej części Wielkopolski znajduje się ośrodek Affidea Kalisz. Placówka oferuje diagnostykę medyczną w cenach od 475 zł i zapewnia możliwość zbadania metodą MRI m.in. kręgosłupa, głowy, jamy brzusznej, przysadki mózgowej, stawów, zatok.

W północnej części województwa wielkopolskiego rezonans magnetyczny oferują prywatnie dwa ośrodki w Pile, jednak ich zakres usług jest ograniczony. Ośrodek Ars Medical ma w swojej ofercie tylko rezonans głowy i kręgosłupa w cenach 590 zł. W szpitalu specjalistycznym im. Stanisława Staszica można zrobić też m.in. rezonans jamy brzusznej, miednicy mniejszej, stopy, ręki.