09-05-2018

Gdzie zrobić rezonans magnetyczny w pomorskim?

gdańskW województwie pomorskim można szybko zrobić rezonans magnetyczny w kilkunastu prywatnych ośrodkach medycznych. Znajdują się nie tylko w Trójmieście, ale również m.in. w Tczewie, Kościerzynie i Wejherowie.

W Trójmieście rezonans magnetyczny oferują m.in. dwie placówki Affidei w Gdańsku. Jedna z nich mieści się przy ul. Nowe Ogrody – to największy ośrodek Affidei w Polsce, a druga na terenie 7 Szpitala Marynarki Wojennej. Obie świadczą szeroki zakres usług, w cenach od 300 zł i zapewniają profesjonalną opiekę i wysoką jakość usług.

Rezonans magnetyczny można zrobić prywatnie w Gdańsku również w placówce Enel-Med., gdzie ceny zaczynają się od 350 zł oraz w Uniwersyteckim Centrum Klinicznych w cenach od 440 zł.

W sąsiedniej Gdyni znajduje się kolejna placówka sieci Affidea, która wyposażona jest w nowoczesny skaner MRI 1,5-teslowy i oferuje szeroki zakres diagnostyki metodą rezonansu magnetycznego, w tym rezonans głowy, kręgosłupa, zatok, piersi (mammografia MR), prostaty, dróg żółciowych.

Niektóre z badań metodą MR (m.in. rezonans głowy i stawu kolanowego) można zrobić prywatnie także w placówce Magic Medical w tym samym mieście.

W Sopocie nie ma ośrodków wyposażonych w skaner do rezonansu magnetycznego, ale w pobliżu Trójmiasta diagnostykę obrazową tą metodą oferuje m.in. Affidea Wejherowo. Wśród przeprowadzanych badań znajduje się m.in. rezonans zatok (cena 300 zł), rezonans stawów, np. biodrowego (cena 470 zł), rezonans głowy (cena 450 zł), enterografia MR (cena 750 zł).

Podobne ceny i zakres usług pacjenci znajdą w placówce Affidea Tczew, która również świadczy usługi diagnostyczne na wysokim poziomie, co zapewnia precyzyjną diagnostykę w chorobach nowotworowych, neurologicznych, ortopedycznych i innych.

Sieć centrów medycznych Affidea ma oddział także w Kościerzynie. Placówka wyposażona jest w wysokiej generacji aparat do rezonansu magnetycznego i oferuje dokładną diagnostykę schorzeń w obrębie m.in. stawów, kręgosłupa, jamy brzusznej i głowy, w tym badanie naczyniowe angio głowy.

Z prywatnej diagnostyki metodą rezonansu magnetycznego mogą skorzystać też mieszkańcy Malborka, gdzie mieści się ośrodek Pro-Scan oferujący badania w cenach od 450 zł.