06-05-2018

Gdzie zrobić rezonans magnetyczny na Podlasiu?

podlasieW województwie podlaskim znajduje się kilka placówek medycznych, w których można prywatnie zrobić rezonans magnetyczny. Najwięcej opcji mają mieszkańcy Białegostoku i okolic, ale osoby zamieszkujące rejony okolic Suwałk i Augustowa również mogą wykonać badanie w pobliżu miejsca zamieszkania.

W Białymstoku, na terenie Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego mieści się nowoczesny ośrodek Bioskaner+. Placówka przeprowadza standardowe badania, takie jak rezonans magnetyczny kręgosłupa oraz badania czynnościowe, takie jak spektroskopia głowy, która umożliwia ocenę procesów biochemicznych zachodzących w mózgu. Ma w swojej ofercie również badanie PET/MR, będące połączeniem pozytonowej tomografii emisyjnej (PET) z rezonansem magnetycznym (MR). Badanie pozwala na precyzyjną diagnostykę chorób nowotworowych, a także chorób z zakresu m.in. kardiologii, neurologii oraz chorób zakaźnych.

W Białymstoku rezonans magnetyczny można też zrobić prywatnie w NZOZ przy ul. Białówny oraz w ośrodku TMS Diagnostyka. Ten pierwszy oferuje tylko badanie MR głowy i MR stawu kolanowego, natomiast drugi ma szerszy zakres usług (m.in. rezonans barku, jamy brzusznej, klatki piersiowej, kręgosłupa).

Pod Białymstokiem, w Choroszczy mieści się kolejna nowoczesna prywatna placówka – Radiologica. Dysponuje sprzętem najwyższej jakości, który umożliwia precyzyjną diagnostykę schorzeń układu ruchu (np. rezonans kręgosłupa, stawu kolanowego, stawu biodrowego), chorób nowotworowych (np. rezonans jamy brzusznej, miednicy mniejszej), chorób neurologicznych (rezonans głowy/mózgu). W ofercie znajdują się też badania naczyniowe, np. MR głowy + angio głowy, MR Angio Tętnic Wewnątrzczaszkowych. Ceny w ośrodku zaczynają się od 400 zł.

W północnej części Podlasia, w Augustowie mieści się drugi oddział ośrodka Radiologica. Także ma na wyposażeniu nowoczesny skaner i przeprowadza prywatnie takie badania, jak rezonans głowy/mózgu, rezonans kręgosłupa, rezonans stawu barkowego. Ceny zaczynają się od 300 zł.

Rezonans magnetyczny można też zrobić w Suwałkach, w placówce Rode-Med, która w cenach 420 – 750 zł oferuje m.in. rezonans głowy, jamy brzusznej, stawów, oczodółów.

Już poza województwem podlaskim, ale również w dogodnym położeniu dla niektórych mieszkańców tego regionu znajduje się ośrodek Affidea Ełk. W cenie od 400 zł w ośrodku można zrobić m.in. badanie MR jamy brzusznej, MR miednicy mniejszej, MR nadgarstka.