25-04-2018

Gdzie zrobić rezonans magnetyczny na Podkarpaciu?

rzeszów na podkarpaciuW województwie podkarpackim znajduje się kilka placówek medycznych, w których można prywatnie i bez kolejek zrobić rezonans magnetyczny. Największy wybór jest oczywiście w stolicy Podkarpacia – Rzeszowie.

Ośrodek Affidea Rzeszów dysponuje nowoczesnym wysokopolowym skanerem MRI, a także systemem otwartego rezonansu magnetycznego, który pozwala na komfortowe badanie u dzieci oraz osób cierpiących na klaustrofobię. W ofercie znajdują się również wysokospecjalistyczne badania takie jak, cholangiografia MR, MR Angio Tętnic Wewnątrzczaszkowych, rezonans magnetyczny piersi.

W tym samym mieście znajdują się dwie placówki NZOZ Asklepios – przy ul. Kolejowej i przy ul. Rejtana, w których ceny badań zaczynają się od 450 zł. W ośrodku Medicor pacjenci mogą zrobić prywatnie m.in. rezonans głowy, rezonans kręgosłupa albo rezonans stawów, natomiast Podkarpackie Centrum Diagnostyki Radiologicznej oferuje także rezonans przysadki mózgowej.

Poza Rzeszowem, rezonans magnetyczny można zrobić m.in. w Krośnie, gdzie mieści się drugi na Podkarpaciu ośrodek Affidea. Placówka wyposażona jest w nowoczesny wysokopolowy rezonans magnetyczny z najnowszym oprogramowaniem co umożliwia wykonywanie bardzo dokładnego obrazowania w krótkim czasie nawet małych organów, a także tzw. badań dynamicznych. Ceny badań zaczynają się od 480 zł.

W pobliskim Jaśle mieści się ośrodek Asklepios, gdzie w cenie 450 zł można zrobić rezonans magnetyczny głowy, a za 480 zł m.in. rezonans jamy brzusznej albo badanie MR jednego odcinka kręgosłupa.

Rezonans magnetyczny można zrobić również w Kolbuszowej, w ośrodku Almed, który oferuje m.in. badanie morfologiczne serca, wykonywane tylko w nielicznych placówkach w kraju. Drugi ośrodek tej firmy mieści się w Przeworsku, między Łańcutem a Jarosławem.

Mieszkańcy Leska, Ustrzyków Dolnych czy też Przemyśla mogą skorzystać z prywatnej oferty NZOZ w Sanoku, gdzie można zrobić m.in. rezonans głowy, rezonans kręgosłupa, rezonans miednicy mniejszej.

Źródło zdjęcia: CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=370593