08-08-2016

Gdzie we Wrocławiu prywatnie zrobić tomografię komputerową?

wrocławPacjenci z Wrocławia, którzy chcą prywatnie wykonać tomografię komputerową (TK), mogą skorzystać z usług trzech placówek. Zakres badań, które znajdziemy w ofercie każdej z nich, różni się w zależności od pracowni. Wśród oferowanych usług z zakresu TK znajdziemy badanie tomografii komputerowej: głowy, jamy brzusznej, poszczególnych odcinków kręgosłupa, zatok, a także wybranych stawów. Dogodna lokalizacja wszystkich placówek pozwala na swobodny dojazd pacjentów, a specjalistyczny sprzęt gwarantuje profesjonalne przeprowadzenie badania.

Tomografia komputerowa – Wrocław centrum

W centrum Wrocławia można wykonać tomografię komputerową w Centrum Diagnostyki Obrazowej NZOZ SKANMEX DIAGNOSTYKA (ul. Krasińskiego 29). Placówka znajduje się bardzo blisko Starego Miasta i Rynku. SKANMEX oferuje szeroki zakres standardowych badań tomografii komputerowej, m.in. TK głowy, TK twarzoczaszki, TK klatki piersiowej, TK zatok, TK wybranego odcinka kręgosłupa, TK jamy brzusznej. Wykonuje również specjalistyczne badania Angio-TK tętnic (mózgowych, szyjnych i kręgowych, biodrowych i kończyn dolnych), umożliwiające diagnostykę nawet bardzo drobnych naczyń krwionośnych na całej ich długości.

Tomografia komputerowa - Wrocław Fabryczna

Inną z wrocławskich placówek, która świadczy usługi z zakresu tomografii komputerowej, jest Affidea Wrocław Grabiszyńska. Jej pracownia znajduje się na terenie szpitala Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc (ul. Grabiszyńska 105). W placówce można wykonać TK kręgosłupa odcinka lędźwiowego, szyjnego oraz piersiowego, a także tomografię komputerową głowy i jamy brzusznej. Pracownia przy ul. Grabiszyńskiej to jeden z ośrodków należących do sieci Affidea we Wrocławiu, a jej położenie, niedaleko centrum miasta, gwarantuje dogodny dojazd.

Tomografia komputerowa – Wrocław Krzyki

Poszukując placówki oferującej badanie z zakresu tomografii komputerowej, można skorzystać także z usług drugiego ośrodka sieci Affidea (ul. Traugutta 116). To kolejna placówka we Wrocławiu, która wykonuje tego typu badania. Na miejscu można wykonać TK głowy i jamy brzusznej, a także poszczególnych odcinków kręgosłupa: lędźwiowego, szyjnego i piersiowego. Pracownia znajduje się niedaleko centrum Wrocławia - w dzielnicy Krzyki.

Tomografia komputerowa – Wrocław Psie Pole, Śródmieście

Niestety w dzielnicach Śródmieście i Psie Pole nie znajduje się żaden ośrodek wykonujący badania tomografii komputerowej. Dla mieszkańców tych dzielnic najbliższymi placówkami są: Centrum Diagnostyki Obrazowej NZOZ SKANMEX DIAGNOSTYKA (ul. Krasińskiego 29) lub jeden z ośrodków sieci Affidea w dzielnicy Krzyki (ul. Traugutta 116).

Tomografia komputerowa – okolice Wrocławia

W okolicach Wrocławia można znaleźć kilka ośrodków wykonujących badania tomografii komputerowej, np. w Lubinie, Legnicy i Wałbrzychu.

W Lubinie funkcjonuje Miedziowe Centrum Zdrowia (ul. M. Skłodowskiej-Curie 54-60), w którego skład wchodzi szpital oraz rozbudowana baza diagnostyczna, w tym Zakład Diagnostyki Obrazowej. Centrum wyposażone jest w sprzęt najnowszej generacji do przeprowadzania tomografii komputerowej. Placówka wykonuje: TK głowy, TK serca, TK naczyń obwodowych, TK aorty, diagnostykę jamy brzusznej i inne.

Na zachód od Wrocławia, w Legnicy, znajduje się Centrum Affidea (ul. Murarska 2), które jest częścią grupy Affidea, podobnie jak inne placówki tej sieci w samym Wrocławiu. Ośrodek w Legnicy działa od 2005 roku, a od 2010 roku specjalizuje się w badaniach tomografii komputerowej. W Centrum Affidea wykonać można m.in. TK kręgosłupa (odcinek szyjny, lędźwiowy, piersiowy), TK głowy czy TK jamy brzusznej.

W Wałbrzychu także znajduje się jedna z placówek grupy Affidea (ul. Sokołowskiego 4), która działa na terenie Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego od 2002 roku. W Centrum Affidea w Wałbrzychu wykonać można np. TK kręgosłupa, TK głowy czy TK jamy brzusznej.

Źródło zdjęcia: Lestat (Jan Mehlich) - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26482093