10-08-2016

Gdzie we Wrocławiu prywatnie zrobić rezonans magnetyczny?

wrocławNa obszarze Wrocławia funkcjonuje kilka placówek medycznych, oferujących możliwość prywatnego wykonania rezonansu magnetycznego. Poszczególne pracownie rezonansu magnetycznego różnią się liczbą i ceną przewidzianych usług, niekiedy w jednej pracowni istnieje jedynie sposobność zrobienia RM z kontrastem lub bez kontrastu dla konkretnej części ciała, gdy z kolei w drugiej placówce ograniczenia rozkładają się inaczej. Wszystkie placówki mają dogodną lokalizację w centrum miasta lub w pobliżu, dzięki czemu pacjenci zamieszkali w ich okolicy, nie będą mieli problemów z dotarciem do najbliższej sobie przychodni.

Rezonans magnetyczny – Wrocław Fabryczna

Mieszkańcy wrocławskiego osiedla Grabiszyn w dzielnicy Fabryczna najbliżej mają do ośrodka medycznego Affidea, przy ul. Grabiszyńskiej 105, otwartego w 2005 r. Pracownia została zlokalizowana na terenie Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc, a fakt znajdowania się przy ulicy będącej ważną arterią miejskiego węzła komunikacyjnego, sprawia, że dojazd jest bardzo dogodny. W ofercie placówka zapewnia pełny zakres badań rezonansem magnetycznym (m.in. RM miednicy, RM kręgosłupa, RM twarzoczaszki, RM jamy brzusznej, RM głowy, RM zatok i inne).

Rezonans magnetyczny – Wrocław Śródmieście

Rozbudowaną ofertę kieruje do pacjentów drugi ośrodek sieci Affidea mieszczący się na ul. Traugutta 116 w dzielnicy Śródmieście. Ceny za poszczególne badania w obu ośrodkach są takie same, przykładowo rezonans kręgosłupa bez kontrastu kosztuje 450 zł, a rezonans jamy brzusznej z kontrastem to koszt 645 zł. 

Rezonans magnetyczny – Wrocław Stare Miasto

W pobliżu wrocławskiej Starówki i relatywnie blisko do poprzednio opisanej placówki medycznej, znajduje się ośrodek Skanmex na ul. Krasińskiego 29, będący pierwszą założoną tego typu placówką prywatną we Wrocławiu. Pacjenci mogą wykonać w Skanmex m.in. rezonans magnetyczny głowy, kolana, biodra, kręgosłupa, łokcia, nadgarstka, stawu krzyżowo-biodrowego, a ceny zaczynają się od 450 zł. 

Rezonans magnetyczny - okolice Wrocławia

Rezonans magnetyczny można zrobić również w Wałbrzychu, ok. 80 km od Wrocławia. Mieszkańcy Wałbrzycha mają sposobność korzystania z usług placówki medycznej prywatnej sieci Affidea znajdującej się w ich mieście na ul. Sokołowskiego 4 na terenie szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego. Placówka oferuje pełny zakres badań, od rezonansu magnetycznego głowy, przez rezonans magnetyczny jamy brzusznej czy kręgosłupa, aż po badanie MR oczodołów czy przysadki mózgowej.

Źródło zdjęcia: Lestat (Jan Mehlich) - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26482093