10-07-2016

Gdzie w Warszawie prywatnie zrobić tomografię komputerową?

warszawaOsoby z Warszawy lub okolic bez problemu znajdą placówkę, w której prywatnie wykonają tomografię komputerową (TK). Niektóre z ośrodków dysponują sprzętem najnowszej generacji, który pozwala na wykonanie bardzo specjalistycznych badań.

Tomografia komputerowa - Warszawa centrum

Pacjenci, którzy chcą zrobić tomografię komputerową klatki piersiowej, kręgosłupa, miednicy, stawu kolanowego czy jamy brzusznej mogą skorzystać z usług Alfa-Lek. Ośrodek mieści się w bardzo dogodnym położeniu, zaraz przy wyjściu ze stacji metra Nowy Świat. Wykonuje też specjalistyczne badania TK Angio (badanie tętnic).

Niedaleko stacji metra Politechnika swoją siedzibę ma natomiast Spółdzielnia Pracy Specjalistów Rentgenologów (ul. Waryńskiego 9). Możesz zrobić tam m.in. TK głowy, TK kręgosłupa, TK jamy brzusznej, TK klatki piersiowej, TK miednicy i inne. Ceny badań diagnostycznych zaczynają się od 190 zł. 

Tomografia komputerowa - Warszawa Wola

Na Woli znajdują się trzy placówki medyczne świadczące prywatnie usługi z zakresu tomografii komputerowej. Jedną z nich jest Szpital Wolski (ul. Kasprzaka 17), który jednak wykonuje tylko tomografię komputerową głowy.

W niedalekiej odległości od szpitala mieści się oddział sieci Radiologica (ul. Fort Wola 22), który świadczy pełny zakres badań diagnostycznych (z wykorzystaniem 16-rzędowego tomografu komputerowego). Pacjenci mogą zrobić w pracowni Radiologica badanie TK szczęki (dental), TK kręgosłupa, TK jamy brzusznej, TK głowy, TK zatok, TK tkanek miękkich, TK angio, TK dowolonego stawu i inne. Koszt diagnostyki wyniesie od 200 zł do 600 zł, w zależności od badanej części ciała i od tego, czy konieczne będzie zastosowanie środka kontrastowego, aby zwiększyć dokładność obrazów. 

Na Woli znajduje się też Spółdzielnia Pracy Specjalistów Rentgenologów (ul. Młynarska 8/12), gdzie możliwe jest wykonanie tomografii komputerowej głowy, kręgosłupa lub jamy brzusznej.

Tomografia komputerowa - Warszawa Mokotów

Na Mokotowie tomografię komputerową można wykonać m.in. w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW (ul. Wołoska 137), gdzie łatwo dojedziesz z tzw. Mordoru na Domaniewskiej. W szpitalu możliwe jest zrobienie tylko tomografii komputerowej głowy, jednak w niedalekiej odległości znajduje się Centrum Medyczne Damiana (ul. Wałbrzyska 46), wyposażone w 40-rzędowy tomograf i wykonujące również TK jamy brzusznej, TK kręgosłupa i TK stawu (np. kolanowego, biodrowego).

Pacjenci, którzy muszą zrobić tomografię komputerową twarzoczaszki, szyi, miednicy, stopy, klatki piersiowej, ramienia, krtani, uda, podudzia, ręki, przedramienia, oczodołów, zatok lub tętnic mogą prywatnie wykonać wymienione badania w Akademickim Centrum Medycznym (ul. Bobrowiecka 9), niedaleko ul. Czerniakowskiej.

Na Mokotowie znajduje się też Carolina Medical Center (ul. Pory 78) - prywatny ośrodek specjalizujący się w ortopedii i medycynie sportowej. Można zrobić tam tomografię komputerową kręgosłupa, stawu kolanowego, ręki lub głowy.

Tomografia komputerowa - Warszawa Wilanów

Osoby, które potrzebują diagnostyki głowy mogą zrobić takie badanie w Szpitalu Medicover (ul. Rzeczyspospolitej 5), w cenie od 250 zł.

Tomografia komputerowa - Warszawa Ursynów

Na Ursynowie, na Kabatach można zrobić tomografię komputerową w Spółdzielni Pracy Specjalistów Rentgenologów (al. KEN 19). Placówka wykonuje podstawowe badania: TK głowy, TK jamy brzusznej i TK klatki piersiowej, a ceny mieszczą się w zakresie 190 - 270 zł. 

Tomografia komputerowa - Warszawa Bielany

Niedaleko stacji metra Słodowiec mieści się Zespół Lecznictwa Ambulatoryjnego Żoliborza, Bielan i Łomianek (ul. Żeromskiego 13), który świadczy pełny zakres usług, w tym TK kolonografia, TK angio, TK zatok, TK nadgarstka i inne.

Tomografia komputerowa - Warszawa Targówek

Na Targówku mieści się Szpital Zacisze, gdzie możliwe jest wykonanie wysokospecjalistycznej diagnostyki, m.in. TK angio, TK bronchoskopia, TK szczęki (żuchwy) oraz oczywiście standardowych badań takich jak TK głowy, TK kręgosłupa czy TK jamy brzusznej. Szeroka oferta spełni oczekiwania prawie każdego pacjenta. 

W tej samej dzielnicy, na Bródnie, mieści się Centrum Gamma Knife. Jest to ośrodek specjalizujący się w leczeniu chorób mózgu, głowy i szyi, zatem ma w swojej ofercie tylko tomografię komputerową głowy. Dysponuje jednak nowoczesnym 64-rzędowym tomografem. 

Tomografia komputerowa - inne dzielnice Warszawy 

W pozostałych dzielnicach: Białołęka, Rembertów, Bemowo, Ursus, Włochy, Ochota, Żoliborz, Wawer, Praga nie ma polecanych przez nas placówek z ofertą tomografii komputerowej prywatnie. Mieszkańcy tych dzielnic mogą jednak łatwo dojechać do innych części Warszawy. 

Po lewej stronie Wisły z Bemowa łatwo można dojechać do pracowni Radiologica lub Zespołu Lecznictwa Ambulatoryjnego Żoliborza, Bielan i Łomianek. Mieszkańcy Ursusa, Włoch i Ochoty najbliżej mają również do placówek na Woli lub Śródmieściu. Po prawej stronie Wisły, z Wawra i Pragi najbliżej jest do ośrodków mieszczących się na Targówku. 

Tomografia komputerowa - okolice Warszawy

Kilka placówek diagnostycznych znajduje się w bliskich okolicach Warszawy. 

Dużym ośrodkiem blisko Warszawy jest Europejskie Centrum Zdrowia w Otwocku (ul. Borowa 14/18), wyposażone w 128-rzędowy aparat do tomografii komputerowej, który umożliwia szybkie i precyzyjne badania wszystkich części ciała.

Pacjenci z południowych okolic Warszawy mogą zrobić tomografię komputerową w Centrum Zdrowia w Piasecznie (ul. Pomorska 1) lub w Szpitalu św. Anny w Piasecznie (ul. Mickiewicza 39). Obie placówki wykonują tylko podstawową diagnostykę, taką jak TK głowy czy TK jamy brzusznej.

W północnych okolicach Warszawy tomografię komputerową można zrobić w Legionowie, w klinice Mediq (ul. Piłsudskiego 20). Placówka oferuje jednak tylko badania TK głowy.

Mieszkańcy zachodnich okolic Warszawy mogą zrobić tomografię komputerową głowy, kręgosłupa lub miednicy w Szpitalu Kolejowym im dr med. Włodzimierza Roeflera w Pruszkowie (ul. Warsztatowa 1).

W gorszej sytuacji są mieszkańcy wschodnich okolic Warszawy. Nie ma placówek wykonujących tomografię komputerową w Markach, Zielonce, Ząbkach, Kobyłce ani Sulejówku, więc pacjenci mieszkający w tych regionach najbliżej mają na warszawski Targówek.

Źródło zdjęcia: Shalom Alechem - Praca własna, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2586152