01-07-2016

Gdzie w Warszawie prywatnie zrobić rezonans magnetyczny?

warszawaW Warszawie znajduje się wiele placówek medycznych, w których możliwe jest wykonanie rezonansu magnetycznego prywatnie. Niektóre z nich oferują tylko podstawowe badania MR, natomiast inne wykonują też badania bardziej specjalistyczne. Pacjenci z Warszawy i okolic nie będą jednak mieli kłopotów ze znalezieniem odpowiedniej placówki w pobliżu ich miejsca zamieszkania.

Rezonans magnetyczny - Warszawa centrum

W centrum Warszawy znajduje się kilka ośrodków, które prywatnie wykonują rezonans magnetyczny. 

Tuż przy stacji metra Nowy Świat znajduje się placówka Alfa-Lek. Ośrodek oferuje nie tylko podstawowe badania rezonansem magnetycznym, ale również bardziej specjalistyczne, np. mammografia MR, arteriografia tętnic MR, urografia MR, cholangiografia MR.

W Szpitalu Praskim na Starym Mieście ma swoją siedzibę jeden z oddziałów sieci Affidea. Placówka oferuje szeroki zakres badań diagnostycznych, od rezonansu głowy czy jamy brzusznej, przez MR kręgosłupa lub stawów, aż po specjalistyczne badania, jak mammografia rezonansu magnetycznego lub RM przysadki mózgowej. Ceny badań zaczynają się od 345 zł. 

Blisko centrum, chociaż już w granicach Woli znajduje się placówka Rex Medica Sport. Dojedziesz do niej wysiadając na stacji metra Rondo Daszyńskiego. Ośrodek dysponuje nowoczesnym aparatem do rezonansu magnetycznego, który m.in. umożliwia badanie głowy w zupełnej ciszy (zwykłe aparaty do RM podczas pracy wydają głośne dźwięki) oraz zapewnia możliwość obrazowania tkanek przylegających do implantów.

Rezonans magnetyczny - Warszawa Wola

Rezonans magnetyczny można zrobić między innymi w Szpitalu Wolskim (ul. Kasprzaka 17), jednak szpital wykonuje jedynie badanie RM głowy oraz kręgosłupa. Pełny zakres badań diagnostycznych, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu oferuje Radiologica (ul. Fort Wola 22). Placówka dysponuje 1,5-teslowym skanerem RM, który zapewnia precyzyjną diagnostykę wielu schorzeń. Łatwo dojedziesz tam również z Bemowa.

Rezonans magnetyczny - Warszawa Ochota

Na Ochocie znajduje się jeden ośrodek wykonujący rezonans magnetyczny - Rex Medica (ul. Wawelska 5), do którego łatwo dojedziesz także z centrum Warszawy. Placówka wyposażona jest w nowoczesny 1,5-Teslowy aparat do rezonansu magnetycznego umożliwiający szybkie przeprowadzenie badania i otrzymanie obrazów najwyższej jakości. Jest jedynym ośrodkiem w Warszawie, który do rezonansu stawu kolanowego wykorzystuje 15-kanałową gradientową cewkę nadawczo-odbiorczą (standardowo używane są cewki 8-kanałowe). Koszt badania w Rex Medica wynosi co najmniej 430 zł. 

Rezonans magnetyczny - Warszawa Mokotów

Na Mokotowie znajdziesz kilka placówek medycznych, w których można prywatnie zrobić rezonans magnetyczny. 

Badania MR wykonuje m.in. Centralny Szpital Kliniczny MSW (ul. Wołoska 137). Pacjenci mogą wykonać w tej placówce rezonans głowy lub stawu. Niedaleko szpitala, w bliskiej okolicy tzw. Mordoru na Domaniewskiej mieści się Instytut Reumatologii (ul. Spartańska 1), który również oferuje podstawową diagnostykę z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego.

Kolejną placówką na Mokotowie jest Akademickie Centrum Medyczne (ul. Bobrowiecka 9), mieszczące się na Sielcach. Ośrodek dysponuje 3-Teslowym rezonansem magnetycznym, który zapewnia obrazy bardzo wysokiej jakości.

Osoby ze schorzeniami ortopedycznymi lub poszukujące specjalisty medycyny sportowej znajdą odpowiedni ośrodek przy trasie nr 2. Mieści się tam specjalistyczny ośrodek Carolina Medical Center (ul. Pory 78). Placówka wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, a osobom z klaustrofobią i małym dzieciom oferuje badanie w znieczuleniu ogólnym.

Rezonans magnetyczny - Warszawa Wilanów

Na Wilanowie znajduje się jedna z nielicznych w kraju placówek, wyposażona w niskopolowy otwarty system rezonansu magnetycznego. Sprzęt tego typu zapewnia bezstresowe badanie u osób z klaustrofobią i u dzieci. Umożliwia też badanie osób z implantami otopedycznymi, stomatologicznymi, po operacjach chirurgicznych i kardiologicznych, a także osób otyłych. Pacjenci z wymienionych grup mogą wykonać badanie w ośrodku Radiologica (ul. Wiertnicza 124). Placówka jest w dogodnym miejscu, łatwo dojedziemy tam również z Mokotowa i Ursynowa.

Pacjenci, którzy potrzebują diagnostyki głowy lub kręgosłupa mogą wykonać badanie także w Szpitalu Medicover (ul. Rzeczyspospolitej 5).

Rezonans magnetyczny - Warszawa Żoliborz

Mieszkańcy Żoliborza mogą zrobić rezonans magnetyczny w SPZZLO Warszawa-Żoliborz (ul. Żeromskiego 13). Placówka dysponuje nowoczesnym sprzętem i oferuje szeroki zakres usług, m.in. MR głowy, klatki piersiowej, kręgosłupa, nadnerczy, stawu biodrowego, kolanowego. 

Rezonans magnetyczny - Warszawa Targówek

Po prawej stronie Wisły rezonans magnetyczny można wykonać prywatnie między innymi przy ul. Gilarskiej 86c, gdzie mieści się Centrum Medyczne Enel-Med (Szpital Zacisze). Centrum oferuje wysokospecjalistyczną diagnostykę, m.in. MR zatok, MR prostaty, MR serca, mammografia MR oraz oczywiście standardową diagnostykę, taką jak rezonans głowy czy kręgosłupa. 

Rezonans magnetyczny - Warszawa Praga

Na Pradze znajduje się przychodnia Multi-Med (al. Stanów Zjednoczonych 51). Pracownia dysponuje aparatem z większym otworem skanera co pozwala na wykonanie badania u osób otyłych. W ofercie znajduje się m.in. RM kręgosłupa, RM stawu biodrowego, RM stawu kolanowego, a także bardziej specjalistyczna diagnostyka, taka jak RM angio głowy, urografia RM, RM prostaty. 

Rezonans magnetyczny - Warszawa Wawer

Mieszkańcy Wawra i Wesołej mogą wykonać badanie MR w oddziale Radiologica (ul. Mrówcza 198), która spełni oczekiwania również tych pacjentów, którzy muszą wykonać bardziej specjalistyczne badanie, na przykład MR zatok, MR twarzoczaszki, MR angio głowy, MR urografia. Ośrodek zatrudnia specjalistów z wieloletnim doświadczeniem i przeprowadza badania w cenach zaczynających się od 400 zł. 

Rezonans magnetyczny - okolice Warszawy

Kilka placówek diagnostycznych znajduje się w bliskich okolicach Warszawy. Na uwagę zasługuje Pracownia Rezonansu Magnetycznego w Konstancinie (ul. Gąsiorowskiego 12/14), która wyposażona jest w niskopolowy otwarty system rezonansu magnetycznego. Pacjenci z południowych okolic Warszawy, dla których odpowiedni będzie wysokopolowy system mogą udać się do Centrum Zdrowia w Piasecznie (ul. Pomorska 1), gdzie możliwa jest diagnostyka jamy brzusznej lub głowy.

W północnych okolicach Warszawy rezonans magnetyczny można zrobić w Legionowie, w klinice Mediq (ul. Piłsudskiego 20). Placówka oferuje jednak tylko badania MR głowy i stawów. 

W pobliżu Warszawy znajduje się też Europejskie Centrum Zdrowia w Otwocku (ul. Borowa 14/18). Ze względu na wyposażenie i standard zakupionego sprzętu (m.in. 3-Teslowy aparat do rezonansu), ośrodek został uznany przez firmę Philips Międzynarodowym Ośrodkiem Referencyjnym Philipsa.

Pacjenci mieszkający w zachodnich okolicach Warszawy mogą skorzystać z oferty Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia, tzw. Szpitala Tworkowskiego w Pruszkowie. Centrum od niedawna dysponuje 3-teslowym aparatem do rezonansu magnetycznego, który zapewnia bardzo precyzyjną diagnostykę. Łatwo dojadą tam również pacjenci z Piastowa i Ożarowa Mazowieckiego.

W gorszej sytuacji są osoby zamieszkujące wschodnie okolice Warszawy. Obszary te są pozbawione ośrodków wykonujących badania MR. Nie ma takich placówek w Markach, Zielonce, Ząbkach, Kobyłce ani Sulejówku.

Źródło zdjęcia: Shalom Alechem - Praca własna, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2586152