18-07-2016

Gdzie w Poznaniu prywatnie zrobić rezonans magnetyczny?

poznańW Poznaniu i jego najbliższych okolicach znajduje się kilka placówek, w których można prywatnie wykonać rezonans magnetyczny. Na terenie samego Poznania polecamy dwie, w których wykonuje się kompleksowe badania. W bliskiej okolicy znajdują się kolejne dwie placówki - w Nowym Tomyślu i Śremie.

Rezonans magnetyczny - Poznań

Jedną z placówek w Poznaniu, która oferuje prywatnie rezonans magnetyczny jest Wielkopolskie Centrum Medyczne Affidea mieszczące się w centrum (przy ulicy 28 Czerwca 1956 r.), w pobliżu dworca głównego i Politechniki Poznańskiej. Placówka Affidei została uruchomiona w 2001 roku, a obecnie jest jednym z najważniejszych ośrodków w regionie. Można tam wykonać rezonans głowy, szyi, przysadki mózgowej, kręgosłupa, twarzoczaszki, jamy brzusznej, miednicy mniejszej, łopatki, ramienia, ręki, uda, stopy, zatok oraz stawów, a także mammografię MR. Sprzęt, jakim dysponuje Affidea w Poznaniu pozwala też na wykonanie obrazu całego kręgosłupa za jednym razem. Ceny w ośrodku zaczynają się od 510 zł. 

Rezonans magnetyczny w Poznaniu można wykonać również w Centrum Medycznym NeoMedica na osiedlu Grunwald Południe, przy ul. Świetlanej 25. Można tam wykonać rezonans magnetyczny głowy, stawów, nadgarstka, splotu barkowego, miednicy mniejszej, kręgosłupa, jamy brzusznej, a także cholangiografię. W zależności od badanej części ciała oraz zastosowania lub nie środków kontrastowych, trzeba liczyć się wydatkiem od 530 zł do 790 zł. 

Rezonans magnetyczny - okolice Poznania

Mieszkańcy zachodnich okolic Poznania mogą wykonać rezonans magnetyczny w Nowym Tomyślu, ok. 60 km od Poznania w Livmed Diagnostyka RMI, czyli pracowni mieszczącej się na terenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej im. Kazimierza Hołogi (Sienkiewicza 3). Badania wykonuje się aparatem najnowszej generacji General Electric - Optima MR360 1,5T pozwalającym nawet na wykonanie mammografii. Można tam zrobić rezonans magnetyczny głowy, szyi, miednicy mniejszej, jamy brzusznej, kręgosłupa oraz stawów. Do placówki szybko dojadą również mieszkańcy Grodziska Wielkopolskiego, Wolsztyna i Pniew.

W południowych okolicach Poznania badanie MR można zrobić w Śremie, który mieści się w odległości od 40 km od Poznania. Na terenie Śremu znajduje się Specjalistyczny Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Nestor-Medical" (Chełmońskiego 1). Posiada pracownię rezonansu magnetycznego wyposażoną w otwarty system MR, co pozwala na badanie osób otyłych, pacjentów z metalowymi implantami w ciele, osób z klaustrofobią oraz dzieci. Można tam wykonać rezonans magnetyczny głowy, stopy, kręgosłupa oraz stawów.

Źródło zdjęcia: Marek i Ewa Wojciechowscy / Trips over Poland, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1323135