15-08-2016

Gdzie w Krakowie prywatnie zrobić tomografię komputerową?

krakówW życiu może nas spotkać wiele nieoczekiwanych, często newralgicznych sytuacji, w których koniecznością będzie podjęcie działań zorientowanych na profilaktykę zdrowotną, jak i również specjalistycznych badań, chociażby tomografem komputerowym. Warto zatem już wcześniej wiedzieć, gdzie się udać, aby otrzymać fachową pomoc diagnostyczną z zakresu tomografii komputerowej. Jeśli jest się mieszkańcem Krakowa, ma się do wyboru kilka placówek przeprowadzających diagnostykę z użyciem tomografu komputerowego.

Tomografia komputerowa – Kraków Prądnik Biały

Tomografię komputerową można zrobić prywatnie m.in. w dzielnicy Prądnik Biały. Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II na ul. Prądnickiej 80 zapewnia bardzo wąski zakres badań, jedynie tomografię komputerową głowy i jamy brzusznej. Osoby, które potrzebują wykonać jedno z tych badań mogą udać się właśnie do tej placówki medycznej.

W tej samej dzielnicy mieści się placówka firmy lekarskiej rodziny Wyrobków (ul. F. Konecznego 6/19u). Ośrodek znajduje się w dogodnym położeniu, w pobliżu jednego z kilku głównych węzłów komunikacji drogowej miasta, a zatem dotarcie na miejsce osobistym transportem samochodowym jest sprawą wygodną i nieskomplikowaną. Firma Wyrobek oferuje diagnostykę obrazową TK głowy, TK jamy brzusznej, a także TK kręgosłupa, TK kolana, TK łokcia, TK klatki piersiowej i inne.

Tomografia komputerowa – Kraków Kazimierz

W malowniczej i średniowiecznej dzielnicy Kazimierz przy ul. Kronikarza Galla 25 swoją siedzibę ma druga z placówek medycznych firmy Wyrobek. Bardzo dogodna lokalizacja oddziału sprawia, że bardzo łatwo się do niego dostać korzystając z komunikacji miejskiej. Pracownia TK mieści się przy szpitalu MSW.

Tomografia komputerowa – Kraków Dębniki

Na obrzeżach Krakowa, przy ul. Babińskiego mieści się trzecia pracownia tomografii komputerowej sieci Wyrobek. Ma w swojej ofercie m.in. tomografię głowy, kręgosłupa, jamy brzusznej, klatki piersiowej, a ceny zaczynają się od 260 zł. 

Tomografia komputerowa - okolice Krakowa

Osoby mieszkające w okolicach Krakowa nie muszą jechać do Krakowa, aby zrobić tomografię komputerową. Badanie TK można wykonać również w miastach w okolicy.

Pacjenci z Nowego Sącza mogą liczyć na diagnostykę medyczną z zakresu tomografii komputerowej dostępną w Szpitalu Specjalistycznym im. Jędrzeja Śniadeckiego przy ul. Młyńskiej 10. Klinika wykonuje komputerowe badania tomograficzne następujących części ciała: głowy, szyi, klatki piersiowej, brzucha, miednicy, kończyn górnych i dolnych, kręgosłupa i kanału kręgowego.

W Tarnowie, szpital Specjalistyczny im. E. Szczeklika przy ul. Szpitalnej 13 przeprowadza jedynie tomografię komputerową głowy, ale za to cena za badanie jest stosunkowo niska, bo utrzymuje się na poziomie 190 zł za badanie bez zastosowania środka cieniującego, natomiast za TK głowy w użyciem kontrastu pacjent zapłaci 250 zł, co i tak jest o wiele mniej w porównaniu z placówkami tego typu znajdującymi się w Krakowie.

Z kolei Szpital Powiatowy przy ul. Krakowskiej 31 jest najbliższym punktem diagnostyki obrazowej dla pacjentów będących bochnianami lub bochniankami. Placówka oferuje rzadki rodzaj badania jakim jest TK bronchoskopia wirtualna, za którą należy zapłacić 600 zł. Natomiast ceny za pozostałe badania tomografem komputerowym oscylują w przedziale od 200 zł do 360 zł.

Źródło zdjęcia: Lestat (Jan Mehlich) - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5114490