28-08-2016

Gdzie w Krakowie prywatnie zrobić rezonans magnetyczny?

krakówW Krakowie znajduje się kilka prywatnych placówek wykonujących rezonans magnetyczny (RM). Wszystkie z nich oferują bardzo szerokie usługi z zakresu rezonansu. Korzystając z usług tych placówek można wykonać standardowe badania RM np. głowy, barku, jamy brzusznej, ręki, stawu biodrowego, ale też bardziej specjalistyczne.

Rezonans magnetyczny – Kraków Grzegórzki

Osoby mieszkające w dzielnicy Grzegórzki mogą skorzystać z usług Centrum Medycyny Profilaktycznej. Placówka powstała w 1986 roku, jest nowoczesna a jej oferta obejmuje najnowszą diagnostykę i kompleksowe badania wykonywane przy pomocy 1,5-Teslowego aparatu rezonansu magnetycznego. Mieści się na ul. Olszańskiej 5, blisko centrum miasta. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi czas wykonywania rezonansu jest o połowę krótszy od rezonansów starszego typu. W tym ośrodku można wykonać RM głowy, odcinka piersiowego i szyjnego kręgosłupa, miednicy mniejszej, stawu kolanowego i skokowego, jamy brzusznej, odcinka lędźwiowego kręgosłupa, stawu biodrowego, a także cholangiografię MR.

Rezonans magnetyczny – Kraków Prądnik Czerwony

Ośrodek przy ul. Pilotów 2 o nazwie Euro-Diagnostyka jest prywatną placówką, która zajmuje się usługami medycznymi z zakresu diagnostyki obrazowej, rehabilitacji medycznej, specjalistycznych porad lekarskich, chirurgii plastycznej i estetycznej. Oferuje bardzo szeroki zakres wykonywanych badań rezonansem magnetycznym, m.in. układu nerwowego, klatki piersiowej, jamy brzusznej, kończyn, kręgosłupa, a także arteriografię tętnic i cholangiografię. Ceny zaczynają się od 480 zł. 

Rezonans magnetyczny – Kraków Prądnik Biały

Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II realizuje misję „Po pierwsze pacjent” zgodnie z zasadami programu Szpital 2000. Jego siedziba znajduje się przy ul. Prądnicka 80. W ofercie znajduje się wiele rodzajów wykonywanych badań rezonansowych, m.in. MR głowy, MR kolana, MR łokcia, MR ręki. Jeśli zachodzi potrzeba hospitalizacji dla pacjentów, którzy wykonują więcej badań, można z niej skorzystać.

Niedaleko znajduje się kolejna placówka, w której możliwe jest zrobienie rezonansu magnetycznego - Wyrobek. Jest to rodzinna firma zajmująca się usługami związanymi z diagnostyką obrazową. Pierwsza pracownia powstała w 1945 roku, a obecnie na terenie kraju działa 12 oddziałów firmy, w tym dwa w Krakowie. Oprócz standardowych badań, takich jak RM głowy czy jamy brzusznej, pracownia oferuje też badanie tętnic głowy (RM Angio Głowy) w cenie 550 zł bez kontrastu i 650 zł z kontrastem, a także cholangiografię RM. 

Rezonans magnetyczny – Kraków Bieńczyce

Na Bieńczycach, na Os. Złotej Jesieni, na terenie szpitala im. Rydygiera znajduje się drugi w Krakowie oddział firmy Wyrobek. W placówce mozliwe jest wykonanie standardowych badań, takich jak MR głowy, miednicy czy kolana, ale również bardziej specjalistycznych, np. MR zatok, MR Angio głowy. Koszt badania, w zależności od badanej części ciała oraz od tego, czy konieczne będzie zastosowanie kontrastu, wyniesie od 500 zł do 750 zł. 

Rezonans magnetyczny - okolice Krakowa

Mieszkańcy okolic Krakowa nie zawsze muszą jechać do Krakowa, aby zrobić rezonans magnetyczny. Badanie to można zrobić na przykład w Tarnowie, 90 km od Krakowa, w szpitalu im Szczeklika. Mieści się w nim pracownia rezonansu magnetycznego. Szpital bardzo dynamicznie rozwija się korzystając m.in. z funduszy europejskich.

Osoby mieszkające w Nowym Targu albo jego okolicach mogą zrobić badanie MR w Pracowni Rezonansu Magnetycznego Diagnosis (ul. Szpitalna 14).

Inna placówka sieci Diagnosis mieści się w Nowym Sączu (ul. Młyńska 5), ok. 100 km od Krakowa. W tym samym mieście badanie MR można zrobić też w ośrodku Opti-Med (ul. 29 Listopada 14), który oferuje MR głowy, MR kręgosłupa oraz MR przysadki mózgowej. Placówka mieści się w nowym budynku o wysokim standardzie.

Źródło zdjęcia: Lestat (Jan Mehlich) - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5114490