01-09-2016

Gdzie w Gdańsku prywatnie zrobić rezonans magnetyczny?

gdańskBadanie rezonansem magnetycznym to najnowocześniejsza metoda obrazowania, pozwalająca na szybkie zdiagnozowanie pacjenta i wdrożenie leczenia. W Gdańsku do dyspozycji mieszkańców dostępnych jest kilka aparatów tego typu. Oferowane są badania wykonywane powszechnie w wielu miejscach, jak i te bardziej specjalistyczne.

Rezonans magnetyczny - Gdańsk Śródmieście

W centrum Gdańska mieści się pracownia Affidea Gdańsk Nowe Ogrody. Jest to największy w Polsce ośrodek sieci Affidea. Zapewnia diagnostykę metodą MRI pacjentom z Trójmiasta i całego województwa pomorskiego. Dysponuje dwoma nowoczesnymi skanerami i świadczy szeroki zakres usług, w tym badania standardowe takie jak rezonans głowy, czy kręgosłupa oraz specjalistyczne np. MRCP - badanie dróg żółciowych, mammografia metodą rezonansu magnetycznego.

Rezonans magnetyczny - Gdańsk Oliwa

W tej części Gdańska funkcjonuje drugi ośrodek sieci Affidea - Affidea Gdańsk Polanki na terenie 7 Szpitala Marynarki Wojennej. Ośrodek działa już od 2003 roku i zapewnia szeroki zakres usług, który spełni oczekiwania prawie każdego pacjenta.

Rezonans magnetyczny - Gdańsk Wrzeszcz

Przychodnia Enel-Med przy al. Grunwaldzkiej 163, proponuje pacjentom szeroki zakres badań z wykorzystaniem rezonansu. Przeprowadza m. in. rezonans kręgosłupa, stawów, kończyn, szyi, przysadki mózgowej, zatok, jamy brzusznej i miednicy mniejszej oraz MR angio głowy i mammografię MR. 

Rezonans magnetyczny - Gdańsk Aniołki

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne (ul. Dębinki 7), posiada na wyposażeniu dwa aparaty o natężeniu pola 1, 5 T oraz 3 T. Z ich użyciem wykonywane są badania wielu stawów, np. skokowego czy biodrowego, poszczególnych odcinków kręgosłupa, twarzoczaszki, szyi, nadnerczy, przysadki mózgowej, miednicy mniejszej i jamy brzusznej czy głowy.

Mieszkańcy innych dzielnic Gdańska, m. in. Olszynki, Rudnik, Nowego Portu, Osowej czy Kokoszek, w związku z brakiem innych lokalizacji aparatury do rezonansu magnetycznego, zmuszeni są dojeżdżać do wyżej wymienionych ośrodków, oferujących profesjonalną i kompleksową opiekę medyczną i badania rezonansem zarówno z kontrastem, jak i bez niego.

Rezonans magnetyczny - okolice Gdańska

W okolicach Gdańska znajduje się kilka placówek diagnostycznych, o szerokim zakresie badań. Mieszkańcy okolicznego Elbląga mogą wykonać badania w dwóch placówkach dysponujących rezonansem magnetycznym - MR Diagnostic przy ul. Komeńskiego 35 oraz Nu-Med przy Królewieckiej 146.  Każdy z tych ośrodków wykonuje liczne badania rezonansem, obejmujące stawy, kręgosłup, narządy wewnętrzne oraz badania angio MR. Dodatkowo MR Diagnostic ma w ofercie urografię MR, a Nu-Med- enterografię MR, wykonywaną jedynie w pojedynczych placówkach.

W Gdyni do dyspozycji mieszkańców pozostaje placówka Affidea Gdynia, wyposażona w nowoczesny rezonans magnetyczny GE Signa Hde 1,5 T i świadcząca pełny zakres usług oraz Magic Medical przy ul. Sojowej 24, która daje możliwość zbadania głowy, stawów skokowych i kolanowych z możliwością badania angio głowy.

W Kościerzynie badanie MR oferuje Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, obejmując badaniami m.in. kręgosłup, stawy, narządy jamy brzusznej i miednicy mniejszej, głowę, klatkę piersiową i kończyny.