Poradnik

Gdzie zrobić najtańsze badanie PET-CT?

pieniądze20-08-2016
PET-CT czyli pozytonowa tomografia komputerowa to nowoczesne szczegółowe badanie, wskazane między innymi w diagnostyce nowotworów. Niestety badanie nie należy do tanich. Ceny są w granicach kilku tysięcy złotych, jednak mogą się różnić między ośrodkami nawet o tysiąc lub więcej złotych, dlatego warto jest przejrzeć oferty z całej Polski i wybrać najtańszą.

zobacz więcej »

Gdzie w Krakowie zrobić tomografię komputerową?

kraków15-08-2016
W życiu może nas spotkać wiele nieoczekiwanych, często newralgicznych sytuacji, w których koniecznością będzie podjęcie działań zorientowanych na profilaktykę zdrowotną, jak i również specjalistycznych badań, chociażby tomografem komputerowym. Warto zatem już wcześniej wiedzieć, gdzie się udać, aby otrzymać fachową pomoc diagnostyczną z zakresu tomografii komputerowej. Jeśli jest się mieszkańcem Krakowa, ma się do wyboru kilka placówek przeprowadzających diagnostykę z użyciem tomografu komputerowego.

zobacz więcej »

Gdzie we Wrocławiu zrobić rezonans magnetyczny?

wrocław10-08-2016
Na obszarze Wrocławia funkcjonuje kilka placówek medycznych, oferujących możliwość prywatnego wykonania rezonansu magnetycznego. Poszczególne pracownie rezonansu magnetycznego różnią się liczbą i ceną przewidzianych usług, niekiedy w jednej pracowni istnieje jedynie sposobność zrobienia RM z kontrastem lub bez kontrastu dla konkretnej części ciała, gdy z kolei w drugiej placówce ograniczenia rozkładają się inaczej. Wszystkie placówki mają dogodną lokalizację w centrum miasta lub w pobliżu, dzięki czemu pacjenci zamieszkali w ich okolicy, nie będą mieli problemów z dotarciem do najbliższej sobie przychodni.

zobacz więcej »

Gdzie we Wrocławiu zrobić tomografię komputerową?

wrocław08-08-2016
Pacjenci z Wrocławia, którzy chcą prywatnie wykonać tomografię komputerową (TK), mogą skorzystać z usług trzech placówek. Zakres badań, które znajdziemy w ofercie każdej z nich, różni się w zależności od pracowni. Wśród oferowanych usług z zakresu TK znajdziemy badanie tomografii komputerowej: głowy, jamy brzusznej, poszczególnych odcinków kręgosłupa, zatok, a także wybranych stawów. Dogodna lokalizacja wszystkich placówek pozwala na swobodny dojazd pacjentów, a specjalistyczny sprzęt gwarantuje profesjonalne przeprowadzenie badania.

zobacz więcej »

Wskazania do rezonansu magnetycznego płodu

kobieta w ciąży25-07-2016
Rezonans magnetyczny (RM, MR) płodu to badanie prenatalne, które wykonuje się w celu oceny ewentualnych wad rozwojowych płodu. Badanie traktuje się jako uzupełniające do badania USG.

zobacz więcej »

Gdzie w Poznaniu zrobić tomografię komputerową?

poznań22-07-2016
Pacjenci szukający możliwości wykonania prywatnie tomografii komputerowej w Poznaniu i okolicach mogą skorzystać z oferty Centrum Medycznego neoMedica w Poznaniu. Tomografię komputerową oferuje też szpital w Śremie, ok. 40 km na południe od Poznania. 

zobacz więcej »

Gdzie w Poznaniu zrobić rezonans magnetyczny?

poznań18-07-2016
W Poznaniu i jego najbliższych okolicach znajduje się kilka placówek, w których można prywatnie wykonać rezonans magnetyczny. Na terenie samego Poznania polecamy dwie, w których wykonuje się kompleksowe badania. W bliskiej okolicy znajdują się kolejne dwie placówki - w Nowym Tomyślu i Śremie.

zobacz więcej »

Gdzie w Warszawie zrobić tomografię komputerową?

warszawa10-07-2016
Osoby z Warszawy lub okolic bez problemu znajdą placówkę, w której prywatnie wykonają tomografię komputerową (TK). Niektóre z ośrodków dysponują sprzętem najnowszej generacji, który pozwala na wykonanie bardzo specjalistycznych badań.

zobacz więcej »

Gdzie w Warszawie zrobić rezonans magnetyczny?

warszawa01-07-2016
W Warszawie znajduje się wiele placówek medycznych, w których możliwe jest wykonanie rezonansu magnetycznego prywatnie. Niektóre z nich oferują tylko podstawowe badania MR, natomiast inne wykonują też badania bardziej specjalistyczne. Pacjenci z Warszawy i okolic nie będą jednak mieli kłopotów ze znalezieniem odpowiedniej placówki w pobliżu ich miejsca zamieszkania.

zobacz więcej »

Na czym polega koronarografia TK?

tomografia komputerowa20-06-2016
Koronarografia tomografii komputerowej to nowoczesna metoda diagnostyki tętnic wieńcowych i serca. Badanie jest nieinwazyjne. W przeciwieństwie do klasycznej koronarografii nie wymaga nakłuwania tętnic ani hospitalizacji.

zobacz więcej »