Poradnik

Kto może dać skierowanie na tomografię komputerową?

lekarz wypisuje skierowanie11-06-2018
Tomografia komputerowa to badanie obrazowe, wykorzystujące promieniowanie rentgenowskie. Kto może zlecić takie badanie?

zobacz więcej »

Gdzie zrobić rezonans magnetyczny w Wielkopolsce?

poznań14-05-2018
W województwie wielkopolskim można zrobić prywatnie rezonans magnetyczny w kilku miastach: w Poznaniu, Wrześni, Kaliszu i Pile.

zobacz więcej »

Gdzie zrobić rezonans magnetyczny w pomorskim?

gdańsk09-05-2018
W województwie pomorskim można szybko zrobić rezonans magnetyczny w kilkunastu prywatnych ośrodkach medycznych. Znajdują się nie tylko w Trójmieście, ale również m.in. w Tczewie, Kościerzynie i Wejherowie.

zobacz więcej »

Gdzie zrobić rezonans magnetyczny na Podlasiu?

podlasie06-05-2018
W województwie podlaskim znajduje się kilka placówek medycznych, w których można prywatnie zrobić rezonans magnetyczny. Najwięcej opcji mają mieszkańcy Białegostoku i okolic, ale osoby zamieszkujące rejony okolic Suwałk i Augustowa również mogą wykonać badanie w pobliżu miejsca zamieszkania.

zobacz więcej »

Gdzie zrobić rezonans magnetyczny na Podkarpaciu?

rzeszów, podkarpacie25-04-2018
W województwie podkarpackim znajduje się kilka placówek medycznych, w których można prywatnie i bez kolejek zrobić rezonans magnetyczny. Największy wybór jest oczywiście w stolicy Podkarpacia – Rzeszowie.

zobacz więcej »

Na czym polega i jak przebiega badanie metodą rezonansu magnetycznego?

skaner do rezonansu magnetycznego23-03-2018
Badanie rezonansem magnetycznym (MRI) to obecnie jedna z najnowocześniejszych i bardzo precyzyjnych metod badawczych pozwalająca na dokładne zobrazowanie przekroju narządów wewnętrznych człowieka we wszystkich możliwych płaszczyznach.

zobacz więcej »

Dlaczego rezonans magnetyczny hałasuje?

rezonans magnetyczny06-03-2018
Badanie MRI często wiąże się z dużym hałasem, który niepokoi pacjentów i czasem wzmaga lęk przed badaniem. Dlaczego urządzenia do rezonansu magnetycznego wydają takie dźwięki i czy można tego uniknąć?

zobacz więcej »

Jak leczyć chorobę wieńcową serca? Diagnostyka i leczenie

ilustracja serca13-02-2018
W ostatnim czasie styl naszego życia diametralnie się zmienił. Coraz więcej osób spożywa niezdrowe produkty, jak również bardzo łatwo ulega różnorodnym nałogom. Tym samym coraz częściej jesteśmy otyli.

zobacz więcej »

10 najczęściej zadawanych pytań na temat tomografii komputerowej

tomograf komputerowy23-11-2017
Wykonywanie badań u wielu osób wzbudza stres i niepokój niezależnie od tego czy jest ono bezbolesne, czy też nie. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy nigdy wcześniej nie mieliśmy styczności z danym rodzajem badania. Jako że tomografia komputerowa nie należy do badań wykonywanych regularnie i dla wielu osób jest czymś nowym, postanowiliśmy w przystępny sposób odpowiedź na najczęściej zadawane pytania. Zapraszamy do lektury!

zobacz więcej »

Cholangiografia - dlaczego warto wykonać rezonans magnetyczny dróg żółciowych?

ilustracja trzustki i dróg żółciowych23-10-2017
Cholangiografia, czyli rezonans magnetyczny dróg żółciowych to badanie, które daje możliwość uzyskania obrazu narządów bez użycia kontrastu (jak np. w przypadku rentgena).

zobacz więcej »