Poradnik

Wykorzystanie badania PET-CT z FDG w onkologii

badanie pet-ct13-09-2017
Badanie PET-CT z FDF należy do badań z dziedziny medycyny nuklearnej. Pozwala na określenie dokładnej dystrybucji radioaktywności w organizmie, a także ułatwia ocenę wielu zachodzących w nim funkcji oraz anatomii poszczególnych narządów pacjenta.

zobacz więcej »

Bezobjawowy udar mózgu

starsze małżeństwi07-09-2017
Zdarza się, że udar mózgu występuje bez jakichkolwiek objawów. Tzw. „nieme” udary mózgu często wykrywane są przypadkowo w badaniu rezonansem magnetycznym lub tomografią komputerową.

zobacz więcej »

Na czym polega badanie Whole Body MRI (rezonans magnetyczny całego ciała)?

rezonans magnetyczny06-08-2017
Whole Body MRI to coraz bardziej popularne badanie diagnostyczne obejmujące głowę, klatkę piersiową, jamę brzuszną, miednicę i uda. Stanowi kompleksową metodę diagnostyczną, pozwalającą na zdiagnozowanie wielu schorzeń.

zobacz więcej »

Diagnostyka chorób zatok przynosowych za pomocą tomografii komputerowej

pacjentka i lekarka11-07-2017
Obecnie tomografia komputerowa uważana jest za jedno z dokładniejszych badań obrazowych. Ma ono zastosowanie m.in. w diagnostyce chorób zatok przynosowych. Kiedy jest wskazanie do badania TK zatok?

 zobacz więcej »

Jak The Beatles przyczynili się do rozwoju tomografii komputerowej

the beatles05-07-2017
Tomografy komputerowe zaczęły być stosowane w medycynie w latach 70. XX wieku i obecnie są popularną metodą diagnostyczną. Mało kto jednak wie, że ich powstanie zawdzięczamy m.in. The Beatles.

zobacz więcej »

Jakie mogą być skutki uboczne rezonansu magnetycznego?

rezonans magnetyczny obraz na komputerze30-06-2017
Badanie rezonansem magnetycznym cieszy się w naszym kraju bardzo dużą popularnością, dlatego też łatwo znaleźć informacje o tym jak przebiega badanie rezonansem magnetycznym? Jednak mimo to, wiele osób niepotrzebnie obawia się go.

zobacz więcej »

10 faktów na temat tomografii komputerowej, które warto znać

tomograf komputerowy26-05-2017
Tomografia komputerowa (TK, CT) jest nowoczesną metodą diagnostyki medycznej zalecaną przy wielu schorzeniach. Czego się spodziewać jeśli lekarz skierował na takie badanie? Przeczytaj najważniejsze informacje o tej metodzie, które warto znać przed badaniem.

zobacz więcej »

Ile kosztuje rezonans magnetyczny we Wrocławiu?

pieniądze25-05-2017
Z powodu długich kolejek do badań w publicznej opiece zdrowia, wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług prywatnych klinik. Ceny rezonansu magnetycznego we Wrocławiu prywatnie oscylują w granicach od 350 do nawet 600 złotych. Cena badania zależy przede wszystkim od narządów, które mają być przebadane.

zobacz więcej »

Kiedy badanie PET-CT jest refundowane przez NFZ?

skaner pet-ct19-05-2017
Wiele osób zainteresowanych badaniem PET-CT zastanawia się nad wyborem zabiegu refundowanego przez NFZ czy też zabiegu w prywatnej klinice, ponieważ koszt badania jest stosunkowo wysoki. Cena badanie PET-CT waha się w zależności od zakresu badania.

zobacz więcej »

Rezonans magnetyczny w Gdańsku - gdzie zapłacisz najmniej?

pieniądze05-05-2017
Jeśli jesteś mieszkańcem Gdańska lub okolic i planujesz wykonać badanie rezonansu magnetycznego, warto zapoznać się z cenami badania. Koszt badania zależny jest od ośrodka oraz lokalizacji badania w ciele.  

zobacz więcej »