Poradnik

Czy rezonans magnetyczny boli?

rezonans magnetyczny12-12-2018
Rezonans magnetyczny to badanie obrazowe wykorzystujące silne pole magnetyczne. Wielu pacjentów boi się tego badania i związanego z nim bólu. Czy słusznie?

zobacz więcej »

Czy tomografia komputerowa jest szkodliwa?

tomografia komputerowa27-09-2018
Zastosowanie promieniowania rentgenowskiego budzi obawy u niektórych pacjentów, ze względu na znaną od dawna szkodliwość tego typu promieni na ludzki organizm. Promienie rentgena mogą powodować uszkodzenia DNA i w rezultacie prowadzić do rozwoju nowotworów. Aby zapobiec negatywnym skutkom wprowadza się jednak wiele kroków zaradczych.

zobacz więcej »

Rezonans głowy a makijaż

makijaż06-09-2018
Rezonans magnetyczny to badanie obrazowe wykorzystujące silne pole magnetyczne. Czy w przypadku badania głowy, można mieć makijaż?

zobacz więcej »

Czy można wykonać rezonans magnetyczny z aparatem ortodontycznym?

aparat na zęby09-08-2018
Rezonansu magnetycznego, ze względu na silne pole magnetyczne, nie można wykonywać w przypadku metalowych części znajdujących się w organizmie, takich jak implanty czy rozrusznik serca. A co w przypadku stałego aparatu na zęby?

zobacz więcej »

Gdzie zrobić tomografię komputerową głowy?

tomografia głowy17-07-2018
Badanie TK głowy znajduje się w ofercie wielu placówek medycznych. Jest to najczęściej wykonywane badanie tą metodą. Ze względu na długi czas oczekiwania na NFZ, wielu pacjentów decyduje się na skorzystanie z oferty prywatnej. Badanie można zrobić w kilkunastu placówkach w Warszawie, w innych dużych miastach takich jak Wrocław czy Gdańsk, ale również w niektórych mniejszych miastach, np. Tczewie, Legnicy, Wałbrzychu, w Skarżysku-Kamiennej. Tomografia głowy jest najczęściej wykonywanym badaniem tą metodą a duża liczba prywatnych placówek pozwala na wybranie najbardziej dogodnej. zobacz więcej »

Kto może dać skierowanie na tomografię komputerową?

lekarz wypisuje skierowanie11-06-2018
Tomografia komputerowa to badanie obrazowe, wykorzystujące promieniowanie rentgenowskie. Kto może zlecić takie badanie?

zobacz więcej »

Gdzie zrobić rezonans magnetyczny w Wielkopolsce?

poznań14-05-2018
W województwie wielkopolskim można zrobić prywatnie rezonans magnetyczny w kilku miastach: w Poznaniu, Wrześni, Kaliszu i Pile.

zobacz więcej »

Gdzie zrobić rezonans magnetyczny w pomorskim?

gdańsk09-05-2018
W województwie pomorskim można szybko zrobić rezonans magnetyczny w kilkunastu prywatnych ośrodkach medycznych. Znajdują się nie tylko w Trójmieście, ale również m.in. w Tczewie, Kościerzynie i Wejherowie.

zobacz więcej »

Gdzie zrobić rezonans magnetyczny na Podlasiu?

podlasie06-05-2018
W województwie podlaskim znajduje się kilka placówek medycznych, w których można prywatnie zrobić rezonans magnetyczny. Najwięcej opcji mają mieszkańcy Białegostoku i okolic, ale osoby zamieszkujące rejony okolic Suwałk i Augustowa również mogą wykonać badanie w pobliżu miejsca zamieszkania.

zobacz więcej »

Gdzie zrobić rezonans magnetyczny na Podkarpaciu?

rzeszów, podkarpacie25-04-2018
W województwie podkarpackim znajduje się kilka placówek medycznych, w których można prywatnie i bez kolejek zrobić rezonans magnetyczny. Największy wybór jest oczywiście w stolicy Podkarpacia – Rzeszowie.

zobacz więcej »