Facebook Pixel

RM Stawu Biodrowego

Wybierz datę badania
SKU
7636

Wykonywane jest zarówno w uszkodzeniach chrząstki stawowej, zmianach zwyrodnieniowych, uszkodzeniach więzadłowych, jak i w jałowych martwicach głowy kości udowej, guzach złośliwych i łagodnych tej okolicy, jak również w ocenie przed i pooperacyjnej.

Opis badania

Rezonans magnetyczny biodra pozwala na ocenę struktur, które nie są widoczne na zdjęciach rentgenowskich i w tomografii komputerowej.

Ten zabieg wymaga odpowiedniego przygotowania.
Jak przygotować się do badania?
Na 3 godziny przed badaniem należy pozostać na czczo (można pić wodę). W wypadku badania ze środkiem kontrastującym konieczne jest posiadanie wyniku poziomu kreatyniny (nie starsze, niż 30 dni, a w przypadku występujących chorób nerek – nie starsze, niż 7 dni). Do pomieszczenia z aparatem MR prosimy nie wnosić metalowych przedmiotów, a w szczególności telefonów komórkowych, kart kredytowych, zegarków lub innych urządzeń elektronicznych.
Dane techniczne badania
Aparat 1.5 T
Affidea Kalisz
Kalisz
799353352
0
(0 opinie)
Realizacja usługi przez portal
Cenomed.pl nie jest bezpośrednim wykonawca usług. Pomagamy Ci skontaktować się oraz zarezerwować wizyty w najlepszych placówkach.

Po zarezerwowaniu wizyty dalej odpowiadamy za kontakt z placówką i wciąż w nim uczestniczymy. Jeśli będziesz planować zmianę terminu wykonania badania, umożliwimy Ci to bezpośrednio w portalu do 48 godzien przed planowaną wizytą.

Rezonans magnetyczny biodra pozwala na ocenę struktur, które nie są widoczne na zdjęciach rentgenowskich i w tomografii komputerowej.

Więcej informacji
Ikona /5/_/5_2_98.png
© 2021 Cenomed. All rights reserved.