Facebook Pixel

RM Ramienia

Wybierz datę badania

Brak kalendarza

SKU
75674

Do schorzeń diagnozowanych badaniem reoznansu magnetycznego należy wymienić: uszkodzenia ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego, zmiany zapalne, pourazowe, idiopatyczne zarastające zapalenie torebki stawowej, martwicę aseptyczną głowy kości ramiennej, guzy kości i tkanek miękkich.

Opis badania

Badanie to jest wykonywane w celu oceny zarówno tkanek miękkich, jak i struktur kostnych. 

Ten zabieg wymaga odpowiedniego przygotowania.
Jak przygotować się do badania?
Na 3 godziny przed badaniem należy pozostać na czczo (można pić wodę). W wypadku badania ze środkiem kontrastującym konieczne jest posiadanie wyniku poziomu kreatyniny (nie starsze, niż 30 dni, a w przypadku występujących chorób nerek – nie starsze, niż 7 dni). Do pomieszczenia z aparatem MR prosimy nie wnosić metalowych przedmiotów, a w szczególności telefonów komórkowych, kart kredytowych, zegarków lub innych urządzeń elektronicznych.
Dane techniczne badania
Aparat 1.5 T
Affidea Kalisz
Kalisz
799353352
0
(0 opinie)
Realizacja usługi przez portal
Cenomed.pl nie jest bezpośrednim wykonawca usług. Pomagamy Ci skontaktować się oraz zarezerwować wizyty w najlepszych placówkach.

Po zarezerwowaniu wizyty dalej odpowiadamy za kontakt z placówką i wciąż w nim uczestniczymy. Jeśli będziesz planować zmianę terminu wykonania badania, umożliwimy Ci to bezpośrednio w portalu do 48 godzien przed planowaną wizytą.

Badanie to jest wykonywane w celu oceny zarówno tkanek miękkich, jak i struktur kostnych. 

Więcej informacji
Ikona /5/_/5_2_96.png
© 2021 Cenomed. All rights reserved.