Facebook Pixel

RM Miednicy Mniejszej

Wybierz datę badania
SKU
781

Rezonans magnetyczny miednicy mniejszej umożliwia ocenę dolnego odcinka jelita grubego, węzłów chłonnych, a u kobiet także jajników, jajowodów i macicy. 

Opis badania

Rezonans miednicy służy wykrywaniu niepokojących zmian, a także monitorowaniu prowadzonego już leczenia. 

Ten zabieg wymaga odpowiedniego przygotowania.
Jak przygotować się do badania?
Na 3 godziny przed badaniem należy pozostać na czczo (można pić wodę). Do pomieszczenia z aparatem MR prosimy nie wnosić metalowych przedmiotów, a w szczególności telefonów komórkowych, kart kredytowych, zegarków lub innych urządzeń elektronicznych. W wypadku badania ze środkiem kontrastującym konieczne jest posiadanie wyniku poziomu kreatyniny (nie starsze, niż 30 dni, a w przypadku występujących chorób nerek – nie starsze, niż 7 dni). Dodatkowo na 4 dni przed badaniem należy przejść na dietę lekkostrawną. W dniu badania przyjąć lek Espumisan,a także ziołowe środki przeczyszczające.
Dane techniczne badania
Aparat 1,5 T
Affidea Rzeszów
Rzeszów
799353352
0
(0 opinie)
Realizacja usługi przez portal
Cenomed.pl nie jest bezpośrednim wykonawca usług. Pomagamy Ci skontaktować się oraz zarezerwować wizyty w najlepszych placówkach.

Po zarezerwowaniu wizyty dalej odpowiadamy za kontakt z placówką i wciąż w nim uczestniczymy. Jeśli będziesz planować zmianę terminu wykonania badania, umożliwimy Ci to bezpośrednio w portalu do 48 godzien przed planowaną wizytą.

Rezonans miednicy służy wykrywaniu niepokojących zmian, a także monitorowaniu prowadzonego już leczenia. 

© 2021 Cenomed. All rights reserved.