Facebook Pixel

Enterografia RM

Wybierz datę badania
SKU
323

Enterografia to nieinwazyjne, bezpieczne i bezbolesne badanie obrazowe pozwalające na dokładną ocenę ściany jelita cienkiego z jednoczesną oceną zmian pozajelitowych oraz pozostałych narządów jamy brzusznej i miednicy mniejszej.

Opis badania

Enterografia MR to badanie, podczas którego aparat do rezonansu magnetycznego wykonuje obrazy jelita
cienkiego, ponieważ narząd ten jest trudny do obejrzenia.

Ten zabieg wymaga odpowiedniego przygotowania.
Jak przygotować się do badania?
Na 3 godziny przed badaniem należy pozostać na czczo (można pić wodę). Do pomieszczenia z aparatem MR prosimy nie wnosić metalowych przedmiotów, a w szczególności telefonów komórkowych ,kart kredytowych, zegarków lub innych urządzeń elektronicznych. W wypadku badania ze środkiem kontrastującym konieczne jest posiadanie wyniku poziomu kreatyniny (nie starsze, niż 30 dni, a w przypadku występujących chorób nerek – nie starsze, niż 7 dni. Na 2 dni przed badaniem należy przejść na dietę lekkostrawną wyłączającą mięso. Dzień przed badaniem od godz. 14:00nie można jeść i należy rozpocząć picie roztworu Fortrans ~ 2 saszetki rozpuszczone w proporcji 1 saszetka na 1 litr wody. W dniu badania nie można jeść, ani pić. Osoby, które przyjmują leki na stałe powinny je zażyć popijając niewielką ilością wody .Na badanie należy przyjechać na 1,5 godz. przed planowaną godziną badania i zabrać 1,5 litra wody .Konieczne jest posiadanie wyniku poziomu kreatyniny we krwi.
Dane techniczne badania
Aparat 1,5 T
Affidea Rzeszów
Rzeszów
799353352
0
(0 opinie)
Realizacja usługi przez portal
Cenomed.pl nie jest bezpośrednim wykonawca usług. Pomagamy Ci skontaktować się oraz zarezerwować wizyty w najlepszych placówkach.

Po zarezerwowaniu wizyty dalej odpowiadamy za kontakt z placówką i wciąż w nim uczestniczymy. Jeśli będziesz planować zmianę terminu wykonania badania, umożliwimy Ci to bezpośrednio w portalu do 48 godzien przed planowaną wizytą.

Enterografia MR to badanie, podczas którego aparat do rezonansu magnetycznego wykonuje obrazy jelita
cienkiego, ponieważ narząd ten jest trudny do obejrzenia.

© 2021 Cenomed. All rights reserved.